Ahenk Müzik Sanat Merkezi
Bateri Kursu

Sanat Merkezimizde kişinin sanat eğitimi alması onun doğaya karşı daha duyarlı olmasını, sanat eserlerinden haz almasını sağlayarak yaşadığı çevreye olan farkındalığını artırmaktadır. 

Bateri, en yeni müzik aletlerinden birisi olmakla beraber köken olarak çok eskiye dayanır. ilk ortaya çıkan müzik aletleri vurmalı çalgılardır. Bateri bu enstrümanların arasından bugünlere kadar ulaşanların toplamı niteliğindedir. Gün geçtikçe popülaritesi artmaktadır. Diğer pek çok enstrümana kıyasen ritim duygusu ve nota bilgisinin yanı sıra vücudun tüm uzuvlarının bazı durumlarda aynı anda kullanılması gerektiğinden, oldukça efor sarf edilen ve vücut koordinasyonun en aktif şekilde kullanıldığı bir çalgıdır bateri. Bu yüzden de ileri seviyelere ulaşmış bateristlerin el ve ayaklarını birbirlerinden bağımsız olarak hareket ettirme kabiliyetleri oldukça gelişmiştir.

Bateri, her ne kadar başlangıçta birden fazla parçadan oluştuğundan dolayı daha komplike bir çalgı olarak görülse de Ahenk Müzik ve Sanat Merkezi bateri kursu ile hem en kolay hem de en eğlenceli şekilde baterist olmayı başarabilirsiniz! Özellikle modern müziğin artık ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olan bateri tecrübeli eğitmen kadrosuyla Ahenk Müzik ve Sanat Merkezi’nde!

Kimler bateri çalabilir?
Kursumuz için herhangi bir yaş sınırlamamız bulunmuyor. Bedensel olarak gelişimini tamamlamış olan tüm bireylere akademik olarak da kariyer sahibi tecrübeli eğitmenlerimizden ders verilmektedir. Bateri eğitimlerinin ilerleyen safhalarında el ve ayak kordinasyonunuz ilk başlangıç zamanlarına kıyasen çok daha fazla gelişeceğinden bu durumun ayrıca analitik düşünme yetinizi de arttıracağını göz ardı etmemek gerekir.
Bateri çalmak zor mudur? Evde nasıl alıştırma yapabilirim?
Diğer tüm enstrümanlarda olduğu gibi, baterinin kesinlikle özel bir yeteneğe dayalı olmadığını ve yalnızca azimli çalışarak aslında neler yapabileceğinize siz de şaşıracaksınız. Dediğimiz gibi eğitmenlerimizin sizlere düzenli olarak alıştırmalar verecek ve alıştırmalar akabinde düzenli olarak sürdürdüğünüz dersleriniz sonunda istediğiniz bir parçaya eşlik etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Eviniz ses yalıtım konusunda yetersizse enstrüman satış noktalarından bir çift baget ve yanında bir çalışma pedi alarak evinizde ilgili alıştırmaları yapabilirsiniz. Bunun yanında bizi bir gün önceden arayıp bilgi vermek kaydıyla istediğiniz zaman sanat merkezimizde de etütünüzü gerçekleştirebilirsiniz.
Bateri çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
Bu sorunun tek bir cevabı var aslında. Siz bateride nereye kadar varmak istiyorsunuz?

Bateri diğer enstrümanlara göre daha fazla enerji harcanmasına ihtiyaç duyan, bir müziğe eşlik ederken bedenin neredeyse tamamını kullanmanızı isteyen, önce beyninizin sağ ve sol loblarına ardından el ve ayak kombinasyonlarına hâkim olmanızı gerektiren bir sazdır. Bu sebeple başlangıçta zihninizi sonrasında bedeninizi uygun etütlerle ve tecrübeli eğitmenlerimiz eşliğinde eğitmeniz gerekmektedir. Bu eğitim sürecinde daima öğrencinin ihtiyaçlarına cevap verecek, öğrenci tarz yönelimine göre verdiğimiz eğitimle maksimum tatmin sağlıyoruz.

Ahenk Müzik ve Sanat Merkezi Osmaniye'de bulunan bir müzik ve resim sanat merkezidir. Enstrüman ve resim eğitimi üzerine atölyeler mevcuttur. Müzik aletleri satışı Müzik kursu, Piyano kursu, gitar kursu, keman kursu, bateri kursu, bağlama kursu, lise güzel sanatlara hazırlık kursu, üniversite güzel sanatlar, konservatuvar ve müzik öğretmenliğine hazırlık kursu müzik branşlarımızda tecrübeli öğretmenlerimizle verilmektedir. Akrilik boya atölyesi, kara kalem atölyesi, ve resim alanında uzmanlaşmak isteyen herkesi Ahenk Müzik ve Sanat Merkezine bekliyoruz. Ahenk Sanat Merkezinde deneyimli öğretmen kadrosu ile hizmet vermektedir. 

Ahenk Müzik ve Sanat Merkezi

Bateri Kursu | Osmaniye - Merkez

Bateri Kursu Osmaniye

AHENK MÜZİK ve SANAT MERKEZİ

Ahenk Sanat Merkezi Osmaniye'de bulunan bir müzik ve resim sanat merkezidir. Enstrüman ve resim eğitimi üzerine atölyeler mevcuttur.Müzik aletleri satışı Müzik kursu, Piyano kursu, gitar kursu, keman kursu, bateri kursu, bağlama kursu, lise güzel sanatlara hazırlık kursu, üniversite güzel sanatlar, konservatuvar ve müzik öğüretmenliğine hazırlık kursu müzik branşlarımızda tecrübeli öğretmenlerimizle verilmektedir. Akrilik boya atölyesi, kara kalem atölyesi, ve resim alanında uzmanlaşmak isteyen herkesi Ahenk Sanat Merkezine bekliyoruz. Ahenk Sanat Merkezinde deneyimli öğretmen kadrosu ile hizmet vermektedir.

Adres 

Raufbey Mah. Alparslan Türkeş Cad. Karanfil Apt. NO:21 Osmaniye/Merkez


İletişim

ahenkmuziksanat@gmail.com
0545 545 3890